Pulzná magnetoterapia
Život bez bolesti a obmedzení
Bezplatná infolinka
+420 800 810 800 (ČR)
Alzheimerova choroba narúša časť mozgu a pozvoľna spôsobuje pokles kognitívnych funkcií (myslenie, pamäť, atď). Zhoršuje sa najmä krátkodobá pamäť, čo postupne spôsobuje čiastočnú a postupom času úplnú nefunkčnosť pacientov v domácnosti. Súvislosti, ktoré mali chorí zažité z minulosti, si zvládajú vybaviť bez problému, ale okolnosti, čo sa stali pred chvíľou, už nie. Postupne sa u nich rozvíja porucha reči. Rizikovými faktormi tejto poruchy sú: vek, dedičné vlohy, vysoký krvný tlak, zakovenie buniek a tkanív, zakyslenie organizmu, ochorenie demencií (sklerózou), konzumácia väčšieho množstva alkoholu, cievne mozgové príhody a úrazy hlavy. Prejavom Alzheimerovej choroby je neschopnosť vykonávať bežné každodenné práce, zabúdanie, dezorientácia z hľadiska miesta a času, zmena nálady a správania, premena osobnosti.
Klinické štúdie pozitívneho ovplyvňovania tejto choroby pomocou pulzného magnetického poľa skúmali rôzne príznaky kognitívneho poškodenia pri začínajúcej Alzheimerovej chorobe, narušenú pamäť a aj iné deficity.
V štúdii založenej na skúmaní princípu elektromagnetickej indukcie elektrického poľa mozgu, ktorý moduluje excitabilitu neurónov, boli posudzované transkraniálne magnetické stimulácie a skúmané špecifické parametre TMS a predpovedané doby konverzie na Alzheimerovu chorobu. Pozitívne účinky magnetoterapie súvisia hlavne s aktiváciou N-metyl-d-asparagová (NMDA) Tieto neurofyziologické hodnoty naznačujú, že určité magnetické polia môžu byť vhodným nástrojom na pozitívne zmeny synaptickej plasticity a excitability v ľudskej mozgovej kôre. kortikálnej excitability a synaptické plasticity v pulznom magnetickom poli u subjektov s diagnózou Alzheimerovej choroby v porovnaní so zdravými jedincami. Ďalším cieľom štúdie bolo preskúmať korelácie medzi charakteristikami neuropsychologických testov v štvorročnej dlhodobej štúdii.
Štyridsať pacientov s Alzheimerovou chorobou a 20 zdravých jedincov podstúpilo na začiatku štúdie neuropsychologické vyšetrenie. Zdraví jedinci boli vybraní z dobrovoľníkov, ktorí nemali žiadne neurologické alebo psychiatrické príznaky a normálne MRI mozgu. Boli zahrnutí do štúdie, ak boli ich kognitívne funkcie normálne. Aby sa zabránilo potenciálnym účinkom akýchkoľvek liekov na študované elektrofyziologické parametre, každý subjekt užívajúci lieky ovplyvňujúce centrálny nervový systém ich musel vysadiť. Boli u nich vylúčené antidepresíva, antipsychotiká, antikonvulzíva. Všetci účastníci na začiatku podstúpili fyzikálne aj neurologické vyšetrenie a boli im odobrané vzorky krvi pre laboratórne testy. Meraný bol aj ich krvný tlak a pulz. Subjekty s aMCI tiež podstúpili komplexné neuropsychologické hodnotenie, vrátane Reyovho testu sluchového verbálneho učenia, ďalej test corsi block-tapping, test kreslenia Reyova-Osterriethovho kompletného obrazca, úloha číslicového rozpätia, test matice vizuálneho vyhľadávania, test pomenovania, testy slovnej sémantickej plynulosti fonetické fluktuácie. Účastníci štúdie boli klinicky sledovaní každých 12 mesiacov (± 1 mesiac) počas 48 mesiacov. Pri každej následnej návšteve (T1, T2, T3 a T4) boli pacienti podrobení klinickému vyšetreniu, krvnému testovaniu, meraniu vitálnych funkcií, stupnici HIS a novému neuropsychologickému posúdeniu, aby bolo možné posúdiť, či došlo k pozitívnej premene.
Medzi pacientmi (priemerný vek: 74,4 ± 4,1 rokov) neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky alebo nežiaduce účinky súvisiace s použitím elektrofyziologických stimulačných postupov. Okrem menšej únavy neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky a bolo preukázané štatisticky významné zlepšenie.
Vďaka dlhodobo trvajúcim účinkom elektromagnetického poľa pulzných magnetoterapeutických prístrojov dochádza k výraznému zlepšeniu prívodu kyslíka do všetkých exponovaných buniek, tkanív a tiež dochádza k posilneniu celého imunitného systému. Táto metóda je neinvazívna, nie je pri nej potreba chemických liekov a prispieva k zlepšeniu zdravého spánku. Terapia pulzným elektromagnetickým poľom je neinvazívna, bezpečná metóda bez známych významných vedľajších účinkov. Boli potvrdené jej priaznivé účinky, ako pri diagnóze Alzheimerovej choroby, tak aj pri mnohých chorobách pohybového ústrojenstva, ako je hojenie zlomenín, regenerácia nervov, osteoartritída a osteoporóza.
Pomocou lekárskych štúdií a priebežného cieleného výskumu sa zistilo, že magnetoterapia prispieva k obnove buniek, okysličeniu aj k zlepšeniu funkčnosti nervového systému. Zvyšuje prísun kyslíka a živín do centrálneho nervového systému. Posilňuje imunitu, pôsobí proti zápalom, zrýchľuje dobu hojenia a zlepšuje celkovú kvalitu života.
Prečítajte si: Účinky magnetoterapie
V tejto časti nášho webu (rubrika "O magnetoterapii") Vám prinášame komplexné informácie o magnetoterapii, ktoré sú zozbierané predovšetkým z verejne dostupných zdrojov. Priebežne tu zverejňujeme publikované odborné štúdie, skúsenosti odborníkov a odborných pracovísk i domácich užívateľov. Nájdete tu články na rôzne témy, ktoré sa týkajú magnetoterapie, alebo s magnetoterapiou úzko súvisia. Dopĺňame tu aj zaujímavosti a inšpirácie z oblasti zdravia.
Zámerne v tejto rubrike publikujeme informácie, prezentované z hľadiska "klasickej medicíny", "celostného pohľadu" i rôznych "alternatívnych prístupov". Všetky informácie, ktoré tu zverejňujeme, Vám predkladáme predovšetkým ako podnety na zamyslenie.
Upozornenie: Všetky informácie na týchto stránkach sú všeobecného charakteru. Nevyužívajte tento obsah či akýkoľvek iný obsah na internete na stanovenie diagnózy. Správnu diagnózu môže vždy stanoviť iba odborný lekár. Neodkladajte návštevu lekára a riešte svoj zdravotný stav včas.
Zavolajte nám na našu bezplatnú infolinku +420 800 810 800 (ČR), alebo nám odošlite jednoduchý formulár pre rýchlu otázku a my sa Vám ozveme. Radi Vám s čímkoľvek poradíme.
MÁM OTÁZKU